Блог "Дельта Медик"
Лікування парапроктиту у Вінниці

Лікування парапроктиту у Вінниці

Що таке парапроктит
Парапроктит - досить небезпечне і вкрай неприємне захворювання. Його причиною є запальний процес навколо прямої кишки. В результаті потрапляння до неї інфекції відбувається запалення і нагноєння, яке вимагає негайного лікування.

Парапроктит буває двох видів:
• гострий парапроктит;
• хронічний парапроктит.

Гострий парапроктит проявляється підвищенням температури тіла до 38-39 градусів, сильними больовими відчуттями в області прямої кишки, ознобом. Симптомами гострого парапроктиту є також проблеми з дефекацією і сечовипусканням.
Якщо гострий парапроктит не долікувати, він може трансформуватися в хронічну форму. Больові відчуття слабшають, проте проблему це не знімає. Параректальні або параанальні нориці, які розвиваються при хронічному парапроктиті, проявляються у вигляді гною або сукровиці, які виділяються із отворів на шкірі в області заднього проходу.

Гострий парапроктит лікувати необхідно оперативним шляхом.
Операція здійснюється під наркозом. Її головна мета - видалення гною з гнійника.

При хронічному парапроктиті проводиться операція по висіченню нориці.

Також для лікування парапроктиту застосовується лазерне лікування
Воно є ефективним при всіх видах парапроктиту. Процедуру проводять під місцевою анестезією. Спочатку лікар-проктолог очищає просвіт норицевого ходу, потім впливає на його стінки лазерним випромінюванням. В результаті норицевий хід заварюється, а згодом на його місці утворюється сполучна тканина і еластичний рубець.

Лазерне лікування парапроктиту дозволяє видалити норицю без хірургічних розрізів і травмування оточуючих тканин. Процедура практично безболісна і має короткий реабілітаційний період. Її проводять в амбулаторних умовах, але в деяких випадках пацієнту може знадобитися госпіталізація протягом 1-2 діб. Повернутися до звичайного життя можна вже на 2-8 день.
Проктологія